Opieka nad grobami Radom i okolice Sprzątanie grobów

Idź do spisu treści

Menu główne

Cmentarz w Iłży koło Radomia

Opublikowany przez Sprzątanie Grobów w O cmentarzach radomskich i woj.mazowieckiego - zdjęcia fotografie opisy · 15/10/2020 06:49:18

Cmetarz w Ilży wg mapy google znajduje się w odległości 30,5km od Radomia, jest więc w naszym zasięgu działania, przed Świętem 1 listopada 2020 mieliśmy tam do wykonania jedno sprzątanie. Tak mały cmentarz, nie ma oczywiście żadnego katalogu osób pochowanych, musieliśmy zdać się na opis zleceniodawcy, który jak najczęściej niestety, w bardzo niewielkim stopniu pomógł. Po prostu ludzie zapominają co i jak, dlatego dla odświeżenia pamięci zawsze podsuwamy zamawiającym mapę powiększoną prawie do rozmiarów pojedynczego grobu, którą dla Iłży widzicie poniżej..Na szczęście grób odnalazł się bardzo szybko, praca została wykonana bez problemu, nie licząc faktu że nigdzie w widocznym miejscu nie widzieliśmy ujęcia wody, żadnego kranu, jednak w takim przypadku (sprzątania na wyjeździe) zawsze mamy pewną ilość (20 litrów/grób) wody ze sobą.
W Iłży główny cmentarz (komunalny) składa się z jakby dwóch części - mniejszej zwanej starym cmentarzem, i większej nazywanej nowym cmentarzem, obie części są wyraźnie rozdzielone poprzez drogę, ulicę Powstania Styczniowego. Ponadto przez całą długość części nowej, prowadzi szeroka równa, wyłożona kostką brukową - Aleja Cmentarna.
Poniżej kilka zdjęć iłeckiej neropolii..
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego