Opieka nad grobami Radom i okolice Sprzątanie grobów

Idź do spisu treści

Menu główne

Praca na cmentarzach radomskich przed świętami wre

  Piękna i ciepła pogoda mimo że to koniec marca dopiero sprawiła, że sporo osób wybrało się na nekropolie, aby posprzątać groby swoich bliskich przed Wielkanocą. Temperatura sięga kilkunastu stopni, a przecież nieraz w podobnym okresie mieliśmy jeszcze śnieg na cmentarzu. Wygląda więc nato, że w tym roku będą to naprawdę wiosennie radośnie wyglądające Święta.

  
Na radomskie cmentarze tak przy ul.Limanowskiego jak i Ofiar Firleja, wybrało się naprawdę wielu mieszkańców. Porządkowali oni miejsca spoczynku swoich bliskicha zielone pojemniki na śmieci pod koniec dnia zapełniły sie spadłymi liśćmi, wypalonymi zniczami oraz starymi wieńcami i wiązankami kwiatów. Służby porządkowe zawsze raniutko codziennie te śmieci wywożą. Jeszcze kilka dni temu mieliśmy na cmentarzach wyłączoną wodę, jednak teraz leje się ona juz strumieniami.

  
Z powodu obostrzeń jednak, nie widać na cmentarzach tak wielu ludzi jak to bywało choćby w zeszłym roku, i poprzednich latach. Wygląda na to że ludzie sami nakładają na siebie takie ograniczenie, bo nikt nie broni wejścia na cmentarz, nie ma też jak choćby rok temu, żadnych służb przy wejściu czy na parkingu. Rok temu cały czas w okolicy bram czy furtek wejściowych, na parkingu stał radiowóz policji, z mudurowymi obserwującymi co się dzieje, teraz niczego takiego nie widać.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego