Opieka nad grobami Radom i okolice Sprzątanie grobów

Idź do spisu treści

Menu główne

Nie będzie odpustu pod radomskimi cmentarzami, w czasie Dnia Wszystkich Świętych 2013

W związku ze zbliżającym się dniem 1 listopada 2013 - Dniem Wszystkich Świętych, Zakład Usług Komunalnych /ZUK/ zmienił regulamin, wg którego nie bedzie już możliwy handel w bezpośrednim otoczeniu nekropolii dla sprzedawców balonów, zabawek, waty cukrowej, a także fajerwerków /art. hukowych/, np. kapiszonów. Oznacza to koniec jarmarku w okresie Wszystkich Świętych w pobliżu cmentarzy w Radomiu. Sprzedawcy, którzy nie zastosują się do zapisu nowego regulaminu, będą pociągani do odpowiedzialności, i mogą zostać ukarani na drodze cywilnej.

Decyzja taka zostałą podjęta, gdyż docierały do ZUK opinie od osób zniesmaczonych tym, że w okresie Wszystkich Świętych, w rejonie głównych bram nekropolii były sprzedawane zabawki, i materiały hukowe. Wielu ludzi komentuje, że to dobra decyzja, bo przecież Wszystkich Świętych to dzień zadumy, a nie jarmarku. Jednak sprzedaż zabawek będzie dopuszczona w pobliżu cmentarza na Limanowskiego, ale z dala od głównych wejść z tyłu parkingu przy ulicy Limanowskiego.

Prawdopodobnie nowy regulamin przyczynił się do tego, że zainteresowanie rezerwacją miejsc handlowych w rejonie obu radomskich nekropolii jest sporo mniejsze niż w zeszłym roku.Wpłynęło 171 ofert od osób ubiegających się o rezerwację wyznaczonych miejsc handlowych w rejonie cmentarzy na Limanowskiego i na Firleju w okresie 1-2 listopada 2013. Najwięcej sprzedawców chce prowadzić handel świecami i zniczami w okolicach cmentarza komunalnego, od strony ulicy Ofiar Firleja, (103 oferty), zaś na miejsca od ulicy Witosa zainteresowanie jest mniejsze (24 oferty). Na Limanowskiego chce handlować 41 podmiotów, zaś przy Dębowej tylko trzy.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego