Opieka nad grobami Radom i okolice Sprzątanie grobów

Idź do spisu treści

Menu główne

Już tylko tydzień do Wszystkich Świętych - trwają gorączkowe prace na radomskich cmentarzach

Już tylko tydzień dzieli nas od najważniejszego święta, związanego z odwiedzinami na cmentarzach Wszystkich Świętych. Widać gorączkowe przygotowania, krzątających się w alejkach między grobami ludzi z wiaderkami, szczotkami i myjkami. Dopiero co nastąpiło pogorszenie pogody, z bardzo ciepłej i słonecznej, prawie letniej aury, przeszliśmy w nieco chłodniejszą, bardzo mglistą, ale okazuje się, nadal dość ciepłą, absolutnie nie przeszkadzającą w pracy. Niebawem, według prognoz, ma nastąpić kolejne pogorszenie pogody, warto szybciutko zrealizować wszystkie prace już teraz.

Dzień Wszystkich Świętych i następujące po nich  Zaduszki, to dni pamięci o tych którzy odeszli, których już nie ma pośród nas. Polska tradycja nakazuje odwiedzenie w tym czasie grobów  bliskich, złożenie wieńców i kwiatów, zapalenie zniczy. Odwiedzając miejsca wiecznego spoczynku, zastanówmy się nad przemijaniem, przywołajmy wspomnienia. To dobry moment na refleksję nad własnym życiem, przeszłością, teraźniejszością i przyszłością.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć wykonanej tydzień przed Świętem, 23 października 2012 przed południem, w okolicy pomnika poświęconego Żołnierzom poległym w czasie kampanii wrześniowej 1939r. który także jest uwidoczniony na fotografiach. Widzimy na nich też, jak dużym problemem na cmentarzu przy Limanowskiego są opadające z drzew liście, jak ludzie sobie z tym radzą, widać ciekawy pomnik całkowicie obudowany jakby „szklarnią”, oraz widzimy też, działający już kiosk mutimedialny, z działającą aplikacją geocmentarz, dzięki której błyskawicznie znając tylko nazwisko, wyszukamy gdzie znajduje się grób szukanej osoby.
Zapraszam do oglądania!
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego