Opieka nad grobami Radom i okolice Sprzątanie grobów

Idź do spisu treści

Menu główne

Cmentarz rzymskokatolicki w Radomiu, Limanowskiego 72, ciekawe zdjęcia fotografie opisy

Rozpoczynam cykl prezentacji, na temat radomskich i mieszczących się w pobliżu Radomia, a nawet jeszcze dalej, cmentarzy, miejsc pamięci, nekropolii woj. mazowieckiego. Będę starał się nie pisać zbyt wiele, za to zamieszczać sporo interesujących zdjęć, starając się by odróżniały się od takich krajoznawczych fotek, często publikowanych w prasie, nie żeby było to na zasadzie - jest cmentarz - jest grób - jest czysto, tylko by miały w sobie czasem też pewną artystyczną nutę. Czy mi się to uda, ocenicie sami. Zapraszam do oglądania.

Na pierwszy rzut najstarszy radomski cmentarz Rzymskokatolicki, przy ulicy Bolesława Limanowskiego 72. Jest tu wiele zabytkowych pięknych grobów, od czasu do czasu członkowie Społecznego Komitetu Ochrony Zabytkowego Cmentarza Rzymskokatolickiego organizują tu zbiórkę pieniędzy na renowację zabytkowych grobowców, zazwyczaj odbywa się to w przedzień i w sam Dzień Wszystkich Świętych, czyli 30 października - 1 listopada.
Cmentarz Rzymskokatolicki w Radomiu – mieści się przy ulicy Bolesława Limanowskiego 72. Został założony w 1812 lub w 1813 na gruntach podarowanych przez niejakiego Łodwigowskiego, obywatela miasta Radomia. Jest to miejsce pochówku zasłużonych dla oświaty i kultury polskiej oraz powstańców i żołnierzy walczących o wolną Polskę.


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego