Opieka nad grobami Radom i okolice Sprzątanie grobów

Idź do spisu treści

Menu główne

Cmentarz Rajec Radom Kozienicka w Rajcu zdjęcia foto opisy opieka nad grobem sprzatanie

Cmentarz w Radomiu przy ul. Kozienickiej, położony bezpośrednio przy drodze, naprzeciwko ul. Północnej, nazywany jest często cmentarzem w Rajcu, bo tablica z napisem Rajec, znajduje się kilkadziesiąt metrów od cmentarza, i jest bardzo dobrze widoczna, przez każdego parkującego autem, czy przychodzącego pieszo na cmentarz.

Tym razem fotki z programu Google Earth, posłużą jako przykład, odpowiedniego sposobu pokazywania takiego zdjęcia. Akurat w przypadku cmentarza w Radomiu na ul.Kozienickiej, gdzie wejście do cmentarza leży od strony północnej, jego widok w programie Google Earth
, gdzie zawsze północ znajduje się u góry ekranu, wygląda tak jakby był do góry nogami. Jest to dla nas trochę nienaturalne, bo dla patrzących normalny widok, to taki jaki widzimy stojąc twarzą do wejścia, czy twarzą do obiektu. Często spotykam się z planami na cmentarzach, choćby z planem przedstawionym przy głównym wejściu do cmentarza na Firleju, gdzie plan zupełnie nam się nie zgadza z tym co widzimy przed sobą, bo po prostu jest on ukierunkowany nie według miejsca w którym stoimy, tylko według kierunku geograficznego - północnego. Takie to trochę nienaturalne, i mylące, choć poprawne "politycznie". Dlatego w programie Google Earth mamy ikonkę obracania, obracamy sobie widok o praie 180 stopni, i mamy piękny widok jaki widzimy stojąc twarzą do wejścia na cmentarz. Polecam pod rozwagę, bo pomyłka o 180stopni przy poszukiwaniu grobu, może się skończyć tym, że nigdy go nie odnajdziemy!
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego